Alt Yapı Takım Haberleri

İlk 8 takım arasındayız

İlk 8 takım arasındayız

TBF U18 Genç Kızlar Basketbol Türkiye Finalleri 2.tur maçında kızlarımız Nesibe Aydın Spor Kulübünü 82-55 mağlup ederek çeyrek finale yükselmeyi başardı.

Maça oldukça etkili başlayan takımımız 1.periyodu 20-12 önde tamamladı.

2.periyotta takımımız fırtına gibi esti ve farkı artırarak bu periyodu 44-24 önde tamamladı.

3.periyotta daha iyi olan taraf rakip takım Nesibe Aydın oldu.Farkı 8 sayıya kadar indiren rakip takımı periyodun sonlarında durdurduk.Bu periyotta 59-42 üstünlüğümüzle sona erdi.

Final periyodunda takımımız rakip takıma daha fazla şans tanımadı ve maçtan 82-55 galip ayrıldı.

Bu sonuçla takımımız Türkiyenin en iyi ilk 8 takımı arasına kalmayı başararak Türkiyenin köklü ve güçlü takımları Galatasaray,Beşiktaş,Fenerbahçe,İstanbul Üniversitesi,Çankaya Üniversitesi ,Ordu Açı Koleji ve Botaş arasına Düzcemizi de sokmayı başardı.

Takımımız yarın saat 16.00 da turnuvanın şampiyonluk favorisi İstanbul Üniversitesi ile Yarı finale çıkma mücadelesi verecek.

Kazandığımız takdirde ilk 4 takım arasına kalıp yarı final mücadelesi verecek olan takımımız ,yenildiği takdirde ise beşinci,altıncı,yedinci ve sekizincinin belirleneceği sıralama maçlarına çıkacak.

Geçen sene Türkiye 5.si olmayı başaran takımımızın bu senede ilk 8 takım arasına girmesi bu başarının tesadüf olmadığını ,Bayan basketbolunda Düzcemizin artık bir marka olmaya başladığını gösterdi.

Tebrikler Bizim Kızlar..

Galeri

Sponsorlarımız