A Takımı Haberleri

Bursa'dan üzgün döndük

Bursa'dan üzgün döndük

TBL Erkekler 1.Lig 3. hafta karşılaşmasında deplasmanda güçlü rakibimiz Bursaspor Durmazlar'a 91-65 yenildik.

Maçın 1.periyodunda dengeli bir mücadele sergilendi.Karşılıklı sayılar ve ribaundlarla geçen ilk periyot 22-19 evsahibi ekip Bursaspor'un üstünlüğü ile sona erdi.

2.periyodun başlangıcında Bursaspor üst süte bulduğu üçlükler ile 8-0 lık seri yakaladı ve farkı 11 sayıya çıkardı.(30-11)

Takımımız mola sonrası buna 6-0 lık seri ile karşılık verdi.Bu sefer de Bursaspor mola aldı.Her mola alan takım sahaya daha iyi dönüş yaparak rakibine şans vermezken 2.periyot Bursaspor'un periyot başında yaptığı fark ile 41-29 Bursaspor lehine sonuçlandı.

3.periyodun başında da önceki periyottaki aynı senaryo vardı.Periyot başında Bursaspor farkı daha da açtı.Takımımız mola aldı.Mola dönüşü farkı tek hanelere indiren takımımız maça döndüyse de Bursaspor üst üste 3 tane üçlük bularak 9-0 lık seri yakaladı ve farkı iyice açtı.Maçın kırılma anı da bu oldu.Farkı 18 sayılara taşıyan evsahibi Bursaspor 3.periyodu 66-48 önde geçti.

Son periyotta takımımızın dönüş yapma ihtimaline karşı Bursaspor işi sıkı tuttu.Periyodun ilk 5 dakikasında farkı kapatmaya çalışsak da bunda muvaffak olamadık.Periyodun sonlarında her iki takımda bol rotasyon yaparak fazla süre alamayan oyuncularına şans verdi.Maç 91-65 Bursaspor üstünlüğü ile sonuçlandı.

Bursaspor Durmazlar'ı aldığı galibiyetten ötürü tebrik edyoruz.

Takımımızın zorlu fikstürü devam ediyor.İlk 3 haftada Şampiyonluğun en büyük adayları ile karşılaşan ekibimiz bu haftada Şampiyonluğun bir diğer adayı Türk Telekom ile mücadele edecek.Maç 21 Ekim Cumartesi günü saat 17.00 'de Düzce Kalıcı Konutlar Spor Salonunda oynanacak.

#duzcebelediyespor

Sponsorlarımız