Alt Yapı Takım Haberleri

Kültür Koleji Türkiye 2.si oldu

Kültür Koleji Türkiye 2.si oldu

Kayseri'deki Okullar Arası Basketbol Gençler B - Kız Türkiye Şampiyonluğu final maçında Kültür Koleji Özel Florya Doğa Anadolu Lisesine 64-55 mağlup olarakTürkiye 2.si oldu.

Düzce Belediyespor Bayan Basketbol takımımızında omurgasını oluşturan ,Antrenör Hakan Ateş'in yoktan var ettiği, geçen yılın Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonu ,Düzcemizin  gururu genç kızlarımız bu yılda  Okul Sporları Genç Kızlar Türkiye Şampiyonasında Düzce Kültür Koleji olarak final maçına çıkmayı başardı. Finalde şansız bir şekilde Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi'ne 64-55 mağlup olan kızlarımız Düzcemize bir ulaşılması zor başarı halkası daha ekleyerek Türkiye 2.si oldu.

Kültür Koleji yarı final maçında Özel İKEM Anadolu Lisesi'ni 83-61 gibi farklı bir skorla yenerek finale çıktı.Aynı şekilde Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi'de Van Spor Lisesi'ni 79-47 yenerek finale yükseldi.

Final maçı baştan sona çekişme içinde geçse de son dakikalarda daha az hata yapan Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi maçtan 64-55 galip ayrılarak Türkiye Şampiyonu oldu.

3.lük maçında ise Özel İKEM Anadolu Lisesi ,Van Spor Lisesi'ni 70-59 yenerek Türkiye 3.sü oldu.

Düzce Kültür Kolejini bu başarıdan dolayı tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

 

Sponsorlarımız