Alt Yapı Takım Haberleri

Düzce Kültür Koleji Yarı finalde..

Düzce Kültür Koleji Yarı finalde..

Kayseri'deki Okullar Arası Basketbol Gençler B - Kız Türkiye Birinciliği maçlarında Kültür Koleji yarı finale yükselmeyi başardı.

Hakan Ateş ve Mümin Çakar'ın ekibi başarıya doymuyor.Hatayda Türkiye 5.liğini kazanan Kızlarımız ,ayağının tozuyla Okul Sporlarında Türkiye Şampiyonluğu için Kayseri'ye geçti.

Düzce Belediyespor Kız Basketbol takımı oyuncularımızın eğitim masrafları bilindiği üzere Düzce Kültür Koleji tarafından karşılanıyor. Kızlarımız ise bu yapılan iyiliğe en güzel cevabı Düzce Kültür Kolejini Türkiye finallerine taşıyarak vermişti.Bununla da yetinmeyen kızlarımız Hataydaki U18 Finallerinin yorgunluğu bitmeden Kayseri de Düzce Kültür Kolejine Türkiye Şampiyonluğunu getirmeye çok yakın....

Okul Sporları Türkiye finallerinde grubunda Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi ,Van Spor Lisesi ve Rize Fen Lisesi ile eşleşen kızlarımız oynadığı 3 maçtan da galip ayrılarak yarı finale yükselmesini bildi.

Grubundaki ilk maçında Rize Pazar Fen Lisesi ile karşılaşan Düzce Kültür Koleji bu maçtan hiç zorlanmadan 96-44 farklı galip ayrıldı.

2.maçında Van Spor Lisesi ile karşılaşan Düzce Kültür Koleji bu maçtanda 82-70 galip ayrıldı.

3.maçında Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi ile karşılaşan ekibimiz bu maçtan da 84-51 galip ayrılarak grubundaki 3 maçta 3 galibiyet alarak grup 1.si oldu.

Düzce Kültür Koleji grubunu 1.tamamlayarak diğer grubun 2.si ÖZEL İKEM ANADOLU LİSESİ ile yarın saat 10.00 da finale çıkmak için mücadele verecek.Kızlarımız bu maçı da kazanırsa Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi-Öze Bahçeşehir Anadolu Lisesi maçının galibi ile Türkiye Şampiyonluğu için mücadele verecek.

Sponsorlarımız