A Takımı Haberleri

Düzcede bir ilk

Düzcede bir ilk

TBF Genç Kızlar U18 Türkiye Finallerinde ekibimiz Türkiye 5.si oldu

Türkiyenin en güçlü altyapılarının mücadele verdiği finallerde Düzce Belediyespor Kız Basketbol takımımız Düzce tarihinde ilk kez bu finallere katılmayı başararak Galatasaray,Fenerbahçe,Beşiktaş,Botaş,İstanbul Üniversitesi,Çankaya Üniversitesi,Rize Belediyespor gibi Türkiyenin en iyi takımları ile mücadele etme şansı buldu.

Final maçlarına Beşiktaş ile başlayan Kızlarımız ilk maçında zorlu rakibine 78-48 mağlup olarak ilk 4 şansını kaybetti.

Bu maçtan sonra toparlanan kızlarımız güçlü BOTAŞ'ı 71-67 mağlup ederek Türkiye 5.liği için Çankaya Üniversitesi karşısına çıktı.

Çankaya Üniversitesi ile kıran kırana bir maç yap kızlarımız normal süresi 77-77 biten maçı uzatmalarda 88-84 kazanarak Türkiye 5.liğini kazandı.

Bu turnuvadaki en küçük yaş ortalamasına sahip ekibimiz gelecek yıllar için rakiplerine gözdağı verdi.

İlk maçta farklı mağlup olduğumuz Beşiktaş 2.maçında Fenerbahçeyi 68-45 mağlup ederek Finale yükseldi.

Turnuvanın mutlak favorisi ve geçen yılın şampiyonu Galatasaray ise ilk maçında Rize Belediyespor'u 86-55 , yarı final maçında ise İstanbul Üniversitesini 76-45 lik farklı skorlarla mağlup ederek zorlanmadan Finale yükseldi.

Final maçında müthiş bir mücadele sergilendi.Galatasaray ilk yarıda yakaladığı 18 sayılık farkı maç boyunca korumayı başardı.Beşiktaş farkı eritmek için elinden geleni yapsa da tecrübeli Galatasaray farkın kapanmasına izin vermedi ve maçtan 54-38 galip ayrılarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Hataydaki U18 Genç Kızlar Türkiye finallerinde sıralama şu şekilde oluştu;

1. GALATASARAY

2. BEŞİKTAŞ

3. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

4.FENERBAHÇE

5. DÜZCE BELEDİYESPOR

6. ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ

7. RİZE BELEDİYESPOR

8. BOTAŞ

 

 

Sponsorlarımız