A Takımı Haberleri

Bizim Kızlardan muhteşem kapanış

Bizim Kızlardan muhteşem kapanış

Kadınlar Basketbol 2.Ligi (KB2L) Eleme Grubu 10.hafta son maçında evimizde Burhaniye Belediyespor'u 76-49 mağlup ettik.

Maça çok iyi başlayan kızlarımız kısa sürede farkı açarak ilk periyodu 22-11 önde bitirdi.

2.periyot başa baş bir oyun sergilendi.Karşılıklı basketlerle geçilen bu periyot 40-28 üstünlüğümüzle geçildi.

3.periyotta da dengeli bir oyun sergilendi.İki takımın da savunması ve setleri oturmadı.Karşılıklı basketler ile geçen bu periyodu da ekibimiz 56-42 önde kapadı.

Son periyotta rakibinin direncini iyice kıran kızlarımız rakibine sayı şansı vermezken farkı da açmaya başladı.Bol rotasyon yapan takımımız kulübeden gelen katkılarla maçı 76-49 kazanmasını bildi.

Kızlarımız bu galibiyetle birlikte ilk kez katıldığı Kadınlar Basketbol Bölgesel Liginde 15 yaş ortalamasına rağmen dev rakipleriyle başa baş mücadele  ederek 2.Ligdeki 10.maçında 6.galibiyeti alarak ligi 3.sırada bitirdi.

Büyük yatırımlarla kurulan rakiplerinin karşısına küçük yaş büyük yürekleriyle çıkan kızlarımız ilk senesinde hedeflerinin çok çok üstüne çıkarak büyük bir başarı elde etti.Öncelikle Bölgesel Ligde 18 maç oynayan Bizim Kızlar Marmara grubunda yer alan köklü ve ciddi rakiplerine rağmen 9 galibiyet alarak 10 takımdan 5.olmuş ve Play-Off'a katılmaya hak kazanarak büyük bir zafere imza atmıştı.Play Off grubunda daha üst seviyedeki takımlarla mücadele eden kızlarımız yoğun maç trafiğine rağmen 6 takımın yer aldığı D grubunda 3.sırayı almayı başardı.

Kızlarımız ayrıca Türkiye Basketbol Federasyonunun en önemli alt yapı turnuvası olan U18 Genç Kızlar Finallerine katılmayı da başardı.Türkiyenin en önemli altyapılarının çarpıştığı organizasyonda 24 Mayıs ta Hatay' da GALATASARAY,FENERBAHÇE,BEŞİKTAŞ,BOTAŞ,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ,ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ ve RİZE BELEDİYESİ ile karşılaşarak Türkiye Şampiyonluğu için mücadele verecek.

Düzce Belediyespor Kadın Basketbol takımımızın 2.lig sezonu bitmesine rağmen U18 Türkiye Finalleri ve Okul Sporları Türkiye Finalleri mücadeleleri sürüyor.Okul sporlarında da Türkiye Finallerine çıkan kızlarımız burada da Türkiye Şampiyonluğu için mücadele verecek.

Kızlarımıza ,onları eğiten değerli antrenörlerine ve takımımıza destek olan yöneticilerimize,Kulüp başkanımız Hatun Albayrak Şengüloğluna ,Onursal Başkanımız Mehmet Keleşe bu yorucu çileli yolculukta başarılar diliyoruz

Grubumuz olan D grubunda yer alan Bayraklı Belediyespor 1. ve Bosna Basket de 2.sırayı alarak Final grubuna yükseldi.

E grubunda 1.sırayı alan Fenerbahçe Gelişim ve 2.sırada ki İzmir Büyükşehir Belediyespor da Final grubuna yükseldi.

F grubunda ise 1.sırayı Bursa Büyükşehir Belediyespor , 2.sırayı da Alanya Belediyespor alarak Final grubuna çıkmayı başardı.

3 grupta ilk 2 sırayı alan bu 6 takım 1.lige çıkmak için kendi aralarında mücadele verecekler.ilk 2 sırayı alan takımlar ise 1.Lige yükselecek.

Takımımızın sezon boyunca yaptığı maç skorlarını ve detaylı puan durumunu sitemizdeki  http://www.duzcebelediyespor.org/puan-durumu.asp?bransid=17 adresinden inceleyebilirsiniz.

2.Lig maçları sonucunda oyuncularımızın istatikleri şu şekilde oluştu.

Takımımızın sayı lideri 16,4 ortalamasıyla Elanur DEMİR oldu.Elayı 14,2 sayı ortalamasıyla Ronahi Zilan KIRAN ve 8,22 sayı ortalamasıyla Saliha MANDIRACI takip etti.

Takımımızın ribound lideri 8,88 ortalamasıyla Elanur DEMİRoldu.Elayı 7,33 ortalamasıyla Saliha MANDIRACI ve 7,11  ortalamasıyla Duygu KAHRAMAN takip etti.

Takımımızın asist lideri 5 ortalamasıyla Saliha MANDIRACI oldu.Salihayı 2,55 ortalamasıyla Ronahi Zilan KIRAN ve 2,44 ortalamasıyla Elanur DEMİR takip etti.

Takımımızın blok yapma lideri 1,11 ortalamasıyla Elanur DEMİR oldu.Elayı 0,42 ortalamasıyla Şevval AKÇAY  ve 0,22 ortalamasıyla Saliha MANDIRACI  takip etti.

Takımımızın top çalma lideri 3 ortalamasıyla Saliha MANDIRACI oldu.Salihayı 2,77 ortalamasıyla Elanur DEMİR ve 2,11 ortalamasıyla Duygu KAHRAMAN takip etti.

Takımımızda en fazla oynayan oyuncu 34 dakika 42 saniye  ortalamasıyla Saliha MANDIRACI oldu.Salihayı 32 dakika 6 saniye ortalamasıyla Elanur DEMİR ve 31 dakika 34 saniye ortalamasıyla Ronahi Zilan KIRAN takip etti.

Sponsorlarımız