Alt Yapı Takım Haberleri

DÜZCE BELEDİYESPOR ERKEK BASKETBOL ALT YAPISI EMİN ADIMLARLA GELECEĞE

DÜZCE BELEDİYESPOR ERKEK BASKETBOL ALT YAPISI EMİN ADIMLARLA GELECEĞE

Düzce Basketbol Şehri Oluyor

2016-2017 sezonunda kulübümüzün Türkiye Basketboluna katkıları ortada olup; İlimizin Erkek Basketbol takımı 1.Ligde, Bayan Basketbol takımımız 2.Ligde ilimizi temsil etmektedir. Bu sezon basketbol adına alt yapı takımlarının da mücadeleleri ileriye dönük verdiği ışığı görmekteyiz.

Basketbol Alt Yapı Sorumlusu olarak Melih MORGÜL; Alt Yapı faaliyetleri hakkında içinde olduğumuz 2016-2017 sezonundan bahsetti.

'' Düzce Basketbolu adına yeniliklerle dolu, çıta yükselttiğimiz bir sezon geçiyor. A takımımız 1. Ligde mücadeleci kimliği; Alt yapıdaki tüm sporcularımıza yansıyıp, tüm kategorilerde mücadeleyi sonuna kadar bırakmayan, basketbolun doğrularını yapmaya çalışan bir takım kimliğine büründü. İleriye dönük olarak katıldığımız turnuvalardaki rakiplerimize Düzce basketbolunun iyi şekilde geleceğini hissettirdik. İlk olarak U-18 Erkek Basketbol takımımız; Mart ayının ilk haftasında Kütahya ilindeki Marmara Bölge Şampiyonasında finallere kalarak klasman maçında Eskişehir Gelişim'e son saniyelerde yediği basket ile mağlup oldu ve Türkiye Yarı Finallerinin eşiğinden dönmüştür. U-16 takımımız ise; Bolu ilindeki Şampiyonada takımın çoğunluğu 2002 doğumlu olup, üst düzey mücadele ortaya koyup grubunda 3.oldu. Gelecek yıl da bu U-16 Şampiyonasında aynı sporcularla yola devam edeceğimizi de göz önüne alarak geleceğe özveri ile daha disiplinli bakmamızı sağladılar.

Düzce Belediyespor Alt Yapı Basketbol adına U-14 takımızın oluşturduğu İl karması takımı, Anadolu Yıldızlar Liginde Türkiye Yarı Finallerine kalarak bu yıl oluşan organizasyona başarı eklediler. Tokat ilinde olan Yarı finallerde iyi maçlar çıkartmasına rağmen Türkiye Finallerine kalamadan turnuvaya veda etti. TBF tarafından olan   TEOG sınavlarının ardından başlayacağı, 16-20 Mayıs 2017 Kırklareli ilinde 1.Bölge Şampiyonasında ilimizi temsil edeceğiz. Burada da kimliğimize uygun maçlar çıkarıp yolumuza devam etmek ve İlimizi Türkiye Finallerinde temsil etmek istiyoruz. 2004 doğumlu sporculardan oluşan U-13 takımımız, Düzce Yerel Liginde başarı elde edip, Edirne'de olacak olan Bölge Şampiyonasında yerimizi almak istiyoruz.

2019 yılında oynanacak olan Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için 2003-2004 doğumlu sporculardan oluşacak Milli takım kadrosuna seçilmek için Türkiye taramalarında sporcularımız takip edildi. Aday kadroya çağrılmalarını bekliyoruz.

A takımlarımızdan Küçük sporcularımıza kadar, Başkanımızdan sporcu ailelerine kadar tüm yönetici ve antrenör ekibiyle Düzce'nin basketbol şehri olacağına; Düzceli gençlerin başarılı bir sporcu, gelecekte güzel işler çıkaracağına inaniyorum.

Son olarak bu yazda oluşacak olan Düzce Belediyespor Basketbol Yaz Okulları organizasyonuna katılıp minik yaşta basketbolla tanışıp,  bu parçanın içinde olmanızı isterim.   ''

#duzcebelediyespor

#duzcebasketbolsehrioluyor

Galeri

Sponsorlarımız