A Takımı Haberleri

Uzatmalarda kaybettik

Uzatmalarda kaybettik

Kadınlar Basketbol 2.Ligi (KB2L) Eleme Grubu 2.hafta maçında normal süresi 54-54 biten maçta Bosna Basket'e 64-57 kaybettik.

Kıran kırana başlayan maçın ilk periyodu karşılıklı basketlerle geçildi.(16-17)

2.periyotta iki takımda inanılmaz savunma yaparken birbirine sayı şansı vermedi.Bu periyot 12-12 biterken ilk yarı da 28-29 konuk ekibin üstünlüğü ile tamamlandı.

3.periyot ekibimizin daha etkili olduğu dakikalarla başladı.Bu periyodu temsilcimiz 43-40 önde tamamladı.

4.periyotta takımımız maçın son 2 dakikasına kadar üstünlüğünü korurken farkı 5 sayıya çıkardı.Son 2 dakikada iki takımında foul hakları dolarken ekibimiz serbest atışların hiçbirini atamazken rakip takım 2 de 1 atsa da  farkı kapattı.Son 1 dakikada maalesef salihanın 5 foul alması arkasından çok kritik top kaybı ile ibre konuk ekibe döndü.Son hucümlarda iki takımda başarılı olamadı ve maç 54-54 berabere tamamlandı ve uzatmalara gitti.

Uzatma dakikalarının başlamasıyla sahanın en iyisi olan Elanın  5 foulle dışarıda kalması ritmimizi iyice bozdu.Uzatma dakikalarında iyice yorulan kızlarımız rakibe reaksiyon veremedi.

Bosna Basket maçtan 57-64 galip ayrıldı.Rakip takımı galibiyetinden ve iyi savunmasından dolayı tebrik ediyoruz.

Kızlarımız 2.Lig Play Off müsabakalarında 3.maçını 25 Mart 2017 Cumartesi günü Saat 14.00'de Antalya Atatürk Spor Salonunda Fix oto Gençlik ile oynayacak.

 

Sponsorlarımız