A Takımı Haberleri

CİHAN AMASYALI TBF TV'YE AÇIKLAMALARDA BULUNDU

CİHAN AMASYALI TBF TV'YE AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Erkek Basketbol takımımızın başarılı savaşçı oyuncusu Cihan AMASYALI takımımızla ilgili değerlendirmelerde bulundu

 

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Düzce Belediye’nin tecrübeli oyuncusu Cihan Amasyalı, takımını tbf.org.tr için değerlendirdi.

Ligde normal sezonun son 7 haftasına girilirken alt sıralarda riskli durumda kalmamak adına ekstra galibiyetler almaları gerektiğinin altını çizen Amasyalı, evlerinde de maç kaybetmemelerinin şart olduğunu vurguladı. Düzce Belediye, 8 galibiyetle 14. sırada bulunuyor.  

“Öncelikli Amacımız Ligde Kalmak”

-Düzce Belediyespor ile normal sezonun çoğunu geride bıraktınız. Nasıl geçti senin gözünden bu dönem ve şu anda içinde bulunduğunuz durum adına neler söylersin?


Cihan Amasyalı: Bu sene lige TBF’nin daveti ile katıldık ve yirmi gün gibi kısa bir sürede sezon için hazır hale gelmeye çalıştık. Hazırlık maçı bile yapamadan Federasyon Kupası grup maçlarını oynamaya Antalya’ya gittik. O etapta takım haline gelmek için uğraştık. Tabii bu çok zor bir şey, neticede kondisyon antrenmanı yapamadan lige başlamak bizi eksik bırakmıştı. Sıkıntılı gidişatın ardından bir antrenör değişikliğimiz oldu, Faruk Beşok ile çalışmaya başladık. Öncelikli amacımız ligde kalmak. Kazanabildiğimiz kadar maç kazanmak istiyoruz. 

-Art arda maç kaybetme dönemleri takımların psikolojilerini de olumsuz etkiler mutlaka. Siz o dönemde nasıl bir kriz yönetimi yoluna gittiniz?

Cihan Amasyalı: Takımımızda çok tecrübeli oyuncular var. Kaptanımız Ersin Görkem başta olmak üzere takımı hep bir arada tutmaya çalıştık. Tabii sıkıntılar yaşadık, yaşıyoruz da. Hedef maçlarımızı kazanmaya odaklandık ve ekstra galibiyetler de aradık. Faruk Ağabey ile iyice toparlanmaya başladığımız dönemde bir Türk Telekom galibiyeti bulduk. Moral olarak ayakta kalmaya ve yakaladığımız pozitif havayla ilerlemeye çalıştık. 

“Bu Sezon Süper Lig’e Yükselmeye Aday 4 – 5 Tane Takım Var”

-Sen bu ligi çok iyi tanıyan bir oyuncu olarak içinde bulunduğumuz sezondaki rakiplerini ve mücadele ortamını nasıl analiz ediyorsun?


Cihan Amasyalı: Bu sene, sıralamadaki ilk on takım ile onların ardından gelen 8 takım arasında biraz fazla fark görüyorum. Bunun haricinde Süper Lig’e yükselmeye aday 4 – 5 tane takım olduğunu düşünüyorum. Ligimiz çok kaliteli ve geçen sezondan bu sezona kapanan takımlar olsun, TBF’nin daveti ile lige yeni katılan takımlar olsun ciddi değişikler de yaşandı…

-Geride kalan haftalarda mümkün olduğunca galibiyet almak istediğinizi söyledin ama mutlaka hedef koyduğunuz mücadeleler vardır. Son 7 haftada takımın adına neler olsun istersin?

Cihan Amasyalı: Ekstra galibiyetler çıkarmamız kesinlikle şart. Önümüzde hala 7 tane maç var, ne olacağı belli olmuyor. Ligde kalmak istiyorsak bundan sonra evimizde maç kaybetmememiz lazım. 

Röportaj: Şansın Tokyay

Kamera: Batuhan Öztürk

Sponsorlarımız